Tiszert dla Wolnosci
Tiszert dla Wolnosci
| strona główna
| po co jest ta akcja
| harmonogram
| konkurs
organizator:
Fundacja dla Wolności
| NEWSY
| PUBLIKACJE
| PARTNERZY
| POPARLI NAS
| HASŁA II EDYCJI
| NADESŁANE HASŁA
| ŚCIĄGNIJ
Masz pytania/ komentarze?
PISZ!

Grafiki na koszulki:

bakalie

Koszulki kupisz:

Tiszert

Gości na stronie:()
:: TISZERT DLA WOLNOŚCI TOUR - ROZKŁAD JAZDY ::
KATOWICE; 8 - 17 maja 2006
Partnerem wystawy jest Strefa Zieleni. Patronat medialny: Gazeta Wyborcza, Ultramaryna oraz Antyradio.
Miejsce: Górnośląskie Centum Kultury, plac Sejmu Śląskiego 2.
Program: dnia 8.5 o 17.15 w Teatrze Korez w GCK wernisaż i aukcja tiszertów (ilość miejsc ograniczona); o 18.30 debata pt: "Tabu po polsku".
GLIWICE; 10 - 19 maja 2006
miejsce: pub Coś Innego, ul. Dolnych Wałów 13.
WROCŁAW; 19 maja - 1 czerwca 2006
Partnerem wystawy jest Uniwersytet Wrocławski
Miejsce wystawy i dyskusji panelowych: Wydział Nauk Społecznych, Uniwersytet Wrocławski, ul Koszarowa 3.
Dyskusja panelowa 1: "Słowo jako medium wolności", 19 maja (piątek) godz. 17,sala 45, Instytut Filozofii UWr.
Dyskusja panelowa 2: "Twoja i moja swoboda bycia, czyli o tolerancji", 20 maja (sobota) godz. 17, sala 42a, Instytut Socjologii UWr.
OLKUSZ; 19 maja - 1 czerwca 2006
ŁÓDŹ; 2 - 15 czerwca 2006
Partnerem wystawy jest Amnesty International oraz kino "Cytryna"
Miejsce: kino "Cytryna", ul. Zachodnia 81/83.
BYTOM; 2 - 22 czerwca 2006
Partnerem wystawy jest Strefa Zieleni.
Miejsce: Centrum Handlowe "Plejada", Bytom.
:: PARTNERZY II EDYCJI ::

| BAKALIE VISUAL ART & DESIGN
Studio dizajnu i sztuk wizualnych
Magda Małczyńska-Umeda i Ela Skrzypek

Studio Bakalie Bakalie stawiają na design, uważają że wszystko może i powinno być dobrze zaprojektowane. Nawet papier toaletowy i zeszyt w kratkę. Od kilku lat starają się pokazać, że proste, oszczędne w formie rozwiązania potrafią być bardzo efektowne i jednocześnie ekonomiczne w realizacji. Stawiają na inspiracje, pomysły i odwagę ich realizacji. Pole do popisu dają im systemy CI, plakaty, akcydensy, opakowania, książki, magazyny, kalendarze... Dizajnerki sięgają też po nowoczesne nośniki dla swoich pomysłów: ich wizualizacje, strony www, prezentacje nie są jedynie animowaną grafiką. Są, jak wszystko, co robią Bakalie, artystycznym manifestem.

Konsekwentnie starają się robić projekty ambitne, związane często z wydarzeniami kulturalnymi. Są między innymi autorkami eksperymentalnego systemu identyfikacji wizualnej dla projektu NOVA POLSKA 70-80 z okazji Sezonu Polskiego we Francji. Za projekt ten otrzymały brazową statuetkę w kategorii Dizajn, podkategorii Indentyfikacja wizualna w konkursie KTR 2005. Ich autorstwa są także materiały do cyklu organizowanego przez Filmotekę Narodową - "Święto Niemego Kina". Jednym z wielu osiągnięć młodych graficzek jest nagroda za Debiut Rynkowy w konkursie Projektowania Prasowego "Chimera" 2003 za layout pisma antropologiczno - etnograficznego - "Op. cit".

Zarówno w projektach artystycznych jak i reklamowych starają się zaszczepiać zasady nowoczesnej typografii, spójnego stylu i konsekwencji w doborze elementów grafiki, liter i ilustracji. Podejmują też jako jedne z niewielu wyzwanie tworzenia nowych krojów pism.

Drobne przykłady ich kreacji można obejrzeć na firmowej stronie: www.studiobakalie.pl

Ela i Magda są współzałożycielkami Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej STGU.

| Gazeta Wyborcza
Gazeta Wyborcza Największy opiniotwórczy dziennik w Polsce. Powstał w 1989 roku jako platforma pierwszych demokratycznych wyborów do parlamentu. Pierwszy numer ukazał się w nakładzie 150 tys. egzemplarzy i liczył 8 stron. Dziś "Gazeta" jest najchętniej kupowaną i czytaną poważną gazetą codzienną, a jej średnia objętość przekracza 100 stron.
www.gazeta.pl

| TISZERT
Tiszert
Sieć sklepów z tiszertami TISZERT specjalizuje się w wysokiej jakości nadrukach na tiszertach już od 1 sztuki, oferuje gotowe wzory i realizuje pomysły klientów. Ponadto, na miejscu najbardziej czadowe tiszerty krajowego wzornictwa oraz szeroki wybór tiszertów pod nadruk. Również ciągle nowe wystawy, akcje i atrakcje.

Sklepy w Warszawie:
- Sklep główny w Bibliotece UW przy ul. Dobrej 56/66 (wejście od Lipowej)
- Filia przy ul. Chmielnej 21
www.tiszert.com

| Fundacja Ośrodek Informacji Środowisk Kobiecych OŚKa
Fundacja OŚKa Ośrodek Informacji Środowisk Kobiecych - OŚKa jest niedochodową, niezależną fundacją, która wspiera organizacje i inicjatywy kobiece, promuje uczestnictwo kobiet w życiu publicznym i społecznym oraz służy informacją i wiedzą wszystkim osobom zainteresowanym sytuacją kobiet i feminizmem w Polsce i na świecie.

Wspiera organizacje i inicjatywy kobiece poprzez: pomoc w swobodnym dostępie do informacji i wiedzy oraz pomoc w ich efektywnym wykorzystaniu; promowanie uczestnictwa kobiet w życiu publicznym i społecznym; wspieranie kontaktów i współpracy organizacji kobiecych.

Działania, informacje i kontakty Ośrodka służą dziennikarzom, studentom, osobom zainteresowanym ruchem kobiecym, organizacjom krajowym i zagranicznym.

Zachowując niezależność i nie ingerując w działalność poszczególnych grup OŚKa służy informacją i pomocą, upowszechnia wiedzę na temat polityki równościowej, informuje o działaniach organizacji kobiecych i ich roli w społeczeństwie demokratycznym.
www.oska.org.pl

| Kampania Przeciw Homofobii
Kmapania Przeciw Homofobii Kampania Przeciw Homofobii jest organizacją pożytku publicznego działającą na rzecz równouprawnienia mniejszości seksualnych. Jest jedną z najbardziej skutecznie działających polskich organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną praw człowieka. W 2004 roku Kampania Przeciw Homofobii otrzymała w Niemczech prestiżową Nagrodę Odwagi Cywilnej (Zivilcouragepreis).
www.kampania.org.pl

| Amnesty Intrenational
Amnesty International Amnesty International jest światowym ruchem obrońców praw człowieka. Istnieje w ponad 100 krajach, zrzesza ponad 1,8 mln członków.
Jest to organizacja niezależna od władz politycznych, ideologii i interesów gospodarczych.

Główne cele naszej działalności to:
  • poszanowanie wszystkich praw człowieka zawartych w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka
  • uwolnienie wszystkich więĄniów sumienia, osób aresztowanych ze względu na poglądy polityczne, religię, pochodzenie, płeć, kolor skóry
  • zagwarantowanie sprawiedliwych i szybkich procesów sądowych wszystkich więĄniów sumienia
  • zniesienie kary śmierci, tortur i innych form nieludzkiego, poniżającego i okrutnego traktowania
  • położenie kresu politycznym zabójstwom i zaginięciom
Amnesty bada fakty, prowadzi kampanie (obecnie „Stop przemocy wobec kobiet” o „Broń kontrolowana”), mobilizuje opinię publiczną, edukuje o prawach człowieka, naciska na rządy, aby przestrzegały prawa. Każdy może dołączyć do nas, zmieniać świat, ratować życie.
www.amnesty.org.pl

| Feminoteka
Feminoteka Feminoteka powstała w 2001 roku. Jej twórczynią jest Joanna Piotrowska, trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet Wendo. Celem Feminoteki jest rozpowszechnianie informacji, m.in. poprzez serwis internetowy, na temat szeroko rozumianej problematyki kobiecej, problematyce gender, queer, feminizmu.

Ważnym elementem Feminoteki jest internetowa księgarnia feministyczna, która powstała po to, by promować informacje o autorkach i autorach, publikacjach, wydawnictwach, poświęconych szerokorozumianej problematyce kobiecej.

Feminoteka współorganizowała Festiwal Kobiecy Mia100Kobiet w roku 2001 i 2002. Pomaga w tworzeniu stron internetowych grupom kobiecym, organizacjom, inicjatywom na rzecz kobiet i inicjatywom równościowym, m.in. Porozumienia Kobiet 8. Marca , Fundacji Rodzić po Ludzku, Supernova oraz II edycji kampanii społecznej Tiszert dla Wolności. Wspiera działalność warmińskiego Stowarzyszenia "Ręką Dzieło".

Nakładem Feminoteki ukazały się pocztówki o tematyce kobiecej zaprojektowane przez grupę Twożywo oraz osoby z nią współpracujące: Annę Pochmarę, Kasię Piwko i Magdę Gryszko.
www.feminoteka.pl

| Fundacja im. Heinricha Boella
Fundacja Boella Fundacja im. Heinricha Boella z siedzibą na Hackesche Hoefe, w sercu Berlina, jest fundacją polityczną, bliską partii Sojusz 90/Zieloni. Fundacja powstała w 1997 r. w wyniku połączenia Stowarzyszenia "Regenbogen" i należących do niego trzech fundacji - "Buntstift" (Getynga), "Frauen-Anstiftung" (Hamburg) oraz Fundacji Heinrich-Boell (Kolonia).

Fundacja pracuje w duchu intelektualnej otwartości i jest prawnie niezależna. W 16 krajach związkowych działają oddziały Fundacji, które prowadzą działalność edukacyjną w poszczególnych regionach.

Przedstawicielstwo Fundacji im. Heinricha Boella w Polsce realizuje swoje cele i misję poprzez: Wspieranie działalności długoletnich partnerek kooperacyjnych Fundacji; Przyznawanie dotacji dla organizacji pozarządowych na realizację działań z zakresu edukacji obywatelskiej; Realizacja działań własnych - konferencji seminariów, wydawanie publikacji; Organizowanie podróży studyjnych i szkoleń dla przedstawicielek/li organizacji pozarządowych i osobistości życia społeczno-politycznego z regionu Europy Środkowej; Program stypendialny.
www.boell.pl

| Fundacja Mamacash
Fundacja Mamacash Mama Cash is a women's foundation which supports groundbreaking and innovative projects conceived by women for women all over the world. The women she supports are strong women who set an example for others, and know firsthand that it is possible to turn the tide.

She provides funding for small-scale, innovative, groundbreaking and taboo-breaking initiatives. Mama Cash gives grants to these women's groups so that they can start, continue and expand the work they in order to bring solutions to the problems they face.

Mama Cash works globally, and supports women's groups in Europe, Latin America and the Caribbean, Asia, Africa and the Middle East. The grants she makes go towards securing the human rights of women and ensuring that women have access to: Bodily integrity;Economic Justice; Peace and Security; Arts, Culture and Media; Agency and Participation.

Mama Cash also supports local women's funds all over the world. These are groups that raise money locally, regionally and internationally to support women's rights initiatives in their communities. In this way, Mama Cash's social change philanthropy can be amplified many times over.

Since 1983, Mama Cash has supported over 5000 women's groups with over 20 million Euro.
www.mamacash.nl

| PKP Intercity
PKP Intercity PKP Intercity spółka z o.o. została wyodrębniona ze struktur Polskich Kolei Państwowych 1 września 2001 roku. Obsługuje pociągi kwalifikowane, czyli kategorii: EuroCity, InterCity, ekspres oraz Tanie Linie Kolejowe, a także międzynarodowe pociągi hotelowe Chopin, Polonez i Jan Kiepura.

W jej ofercie znajduje się około 150 pociągów, zapewniających szybkie i wygodnie połączenia między największymi miastami w Polsce i poza jej granicami. Na wielu odcinkach wygodna i bezstresowa podróż pociągiem zabiera również mniej czasu niż przejazd samochodem. Dzięki ofercie Last Minute PKP Intercity już jest nie tylko bezpieczniejsza, ale i tańsza niż komunikacja autobusowa.

W ciągu ponad 3 lat działalności udało się opracować spójny system identyfikacji wizualnej, a także oddać do użytkowania Zakład Obsługi Taboru Warszawa - Grochów, czyli jeden z najnowocześniejszych w naszym regionie obiektów przygotowujących pociągi do trasy.
www.intercity.com.pl

| Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu
Powstała w 1996 roku. Obecnie jako jedyna uczelnia w Wielkopolsce kształci studentów aż na pięciu kierunkach studiów. Trzy z nich: politologia, socjologia i stosunki międzynarodowe na poziomie magisterskim, kulturoznawstwo na poziomie licencjackim oraz informatykę na poziomie inżynierskim. Uczelnia posiada bogatą ofertę studiów podyplomowych: Pozyskiwanie funduszy z Unii Europejskiej, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Dziennikarstwo, Dyplomacja i negocjacje, Bazy danych w technologiach internetowych oraz specjalną (we współpracy z ODN-Uni-terra) ofertę doskonalących i kwalifikacyjnych studiów podyplomowych dla nauczycieli. Prowadzi także wspólnie z Instytutem Zachodnim studia doktorskie w zakresie historii i nauki o polityce. W WSNHiD studiuje obecnie ponad 4 tys. studentów, w tym ok. 200 na studiach podyplomowych.
www.wsnhid.pl
:: I EDYCJA AKCJI ::

| MAM AIDS
| JESTEM GEJEM
| JESTEM LESBIJKĄ
| JESTEM ŻYDEM
| JESTEM ŻYDÓWKĄ
| MAM SPIRALĘ
| USUNĘŁAM CIĄŻĘ
| JESTEM ARABKĄ
| JESTEM ARABEM
| JESTEM BEZROBOTNA
| JESTEM BEZROBOTNY
| NIE CHCĘ MIEĆ      DZIECI
| MASTURBUJĘ SIĘ
| JESTEM MURZYNEM
| JESTEM MURZYNKĄ
| NIE CHODZĘ DO               KOŚCIOŁA
| MAM OKRES
| NIE SŁUCHAM                PAPIEŻA
| MIAŁEM POCHWĘ
| JESTEM ZE WSI
| NIE LUBIĘ SEKSU
| BYŁAM W WIĘZIENIU
| BYŁEM W WIĘZIENIU
| HISTORIA AKCJI
| PARTNERZY
| KTO POPARŁ
| PUBLIKACJE
Kampania wyróżniona w 2004 roku nagrodą "Okulary Równości" przez Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn
:: PARTNERZY AKCJI ::

Gazeta Wyborcza
Kampania Przeciw Homofobii
Amnesty International
Ośrodek Informacji Środowisk Kobiecych OŚKa
Feminoteka

Projekt strony: pio (2005); php master: elmos, Piątek 12 Lipca 2024  21:00:11 statystyki www stat.pl